סמינר חוגי

קריירה ולימודי אסיה

 

בוגרי החוג
ההכשרה האקדמית וההיכרות הבלתי אמצעית עם מדינות אסיה השונות* מעניקות לבוגרי החוג את הבסיס הנחוץ להשתלבות מוצלחת בתחומי עיסוק הקשורים במדינות אסיה. ואכן, משנת 2005, עת סיים המחזור הראשון של החוג את לימודיו, השתלבו בוגרי החוג בחברות ובנציגויות רשמיות של ישראל באסיה, בחברות הפועלות בארץ ומקיימות פעילות באסיה, בנציגויות של מדינות אסייתיות בישראל, וחלקם אף הקימו חברות עצמאיות הפועלות בשוקי אסיה.

* החוג מציע מגוון רחב של מלגות מלאות או חלקיות לנסיעות לימודים באסיה. היצע המלגות משתנה, ויכול להגיע לכמה עשרות בשנה.
** בוגרי החוג המעוניינים לצרף את שמם לרשימה מוזמנים לשלוח קורות חיים תמציתיים ותמונה למזכירות החוג.

ליצירת קשר באמצעות מילוי טופס קצר לחץ כאן

** להלן רשימה חלקית של בוגרי החוג: 

שושי קבנובסקי

shoshi בוגרת תואר ראשון ותואר שני בחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת חיפה. אמנית פעילה כולל קליגרפיה וציורי דיו.
מרצה על תרבות, אמנות ועסקים עם יפן.
עבדה כמנהלת אגף חינוך ואירועים במוזיאון טיקוטין לאמנות יפן בחיפה.
בשלוש שנים אחרונות מכהנת כמנכ"לית האגודה לידידות ולשכת המסחר ישראל יפן.
בשנה שעברה (נובמבר 2017) ייצגה את לשכת המסחר ישראל יפן במשלחת רשמית של שר הכלכלה מר אלי כהן ביפן. 

איילת דקל

35mm x 45mm 1 איילת דקל היא ראש מחלקת פיתוח עסקי של דסק הודו ב"עמית, פולק, מטלון ושות'". 
החברה מתמחה במתן מענה לצורכיהם הייחודיים של שחקנים ישראלים והודים המבקשים להיכנס לזירה העסקית ישראל-הודו, וכל ההיבטים של הפעילות המסחרית בהודו ועם הודו.
כאחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בישראל, אנו מציעים גם שירותים משפטיים מקיפים ללקוחות הודיים המעוניינים לפעול בישראל. 
איילת מפתחת אינטראקציות עסקיות, קשרי מסחר ומסחר בין חברות ישראליות והודיות במגזרים וארגונים המבקשים להתפתח לשווקים חדשים 
או להרחיב ולהעמיק פעילות קיימת תוך קבלת מענה מותאם למאפיינים הייחודיים לשוק ההודי. 

ענבל זכאי - מטוס

Inbal Zakai Matosענבל זכאי - מטוס, מתמחה באמנות סינית, אוצרת משנה במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית בחיפה, בוגרת תואר ראשון בחוג ללימודי מזרח אסיה ואמנות באוניברסיטת חיפה, מגמת סין.
משנת 2012 מעבירה הרצאות על אמנות סינית עם דגש על אמנות עכשוית, תרבות והיסטוריה. חייתי בסין שם ספגתי רבות מן התרבות והאמנות המקומית והעכשווית. בוגרת התכנית ללימודי ההמשך בתואר שני באמנות, המדרשה לאמנות בית ברל.
סטודנטית לתואר שני בחוג למזרח אסיה באוניברסיטת תל אביב. כותבת בלוג על אמנות סינית מנקודת מבט ישראלית:  KAN-CHINA-ART.COM

 

 

עדי ענבר - שמש

adi inbar 1עדי ענבר- שמן, מורת דרך, בעלת תואר שני בלימודי אסיה, מגמת יפן.
התגוררה כ-4 שנים באוסקה, יפן, וכיום בעלת חברת 'יפניצ'י'- חברה העוסקת בתיירות וביפן - הרצאות על תרבות יפן, ימי יפן - טיולים בארץ לקבוצות ישראליות בדגש על התרבות היפנית, הדרכת יפנים בארץ והדרכת קבוצות ישראליות ביפן. 

יעל פרג'ון

yael farjunיעל פרג'ון- בוגרת החוג מ-2010, במגמת סין. הקימה בשנגחאי את חברת My Way המתמחה בתכנון וארגון טיולים פרטיים בכל רחבי סין וכיום מנהלת אותה בשיתוף עם אחיה. יחדיו הם הקימו גם את אתר chinaclickgo.com דרכו ניתן לתכנן, לבנות ולהזמין טיולים בסין, עצמאית, באינטרנט. האתר משלב אפשרויות לטיולים יומיים וארוכים יותר כך שכל מטייל יוכל לבחור את המסלול והדברים המעניינים אותו ולהרכיב את טיול החלומות שלו.

רועי קרייזמן

roy kreizmanרועי קרייזמןבוגר החוג ללימודי אסיה במחזור הראשון של התוכנית "עסקים באסיה" שנת 2015, מגמת סין. במהלך לימודיו למד והתגורר בשנגחאי  ולאחר  חזרתו עבד כמתרגל לשפה הסינית באוניברסיטה ואף נבחר כמתרגל מצטיין. במהלך שנת לימודיו האחרונה נבחר רועי להתמחות ברשת  "מלונות דן" על  מנת לפתח את שוק התיירות מסין. עם  סיום  לימודיו והתמחותו, מונה לנציג השיווק והמכירות לשוק הסיני של רשת מלונות דן במשרה מלאה. במסגרת  תפקיד זה רועי אמון על פיתוח ויצירת שיתופי פעולה עסקיים.

 

איתי וילדר

Itay-pictureבוגר החוג ללימודי אסיה באוניברסיטת חיפה (2007) וכן בעל תואר ראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה מאוניברסיטת בן גוריון ותואר MBA מאוניברסיטת תל אביב. לאחר לימודי שפה בסין, שב לארץ ועבד כמנהל פיתוח עסקי בחברת ייעוץ ושירותים המתמחה במתן שירותי outsourcing באסיה. כיום עובד כמנהל שיווק ומכירות בינלאומי בחברת TOSAF ומנהל מכירות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בשווקי אסיה ואירופה.

 

עמית חורי

מתגורר בגואנגג'ואו, עוזר משפטי במשרד, מטפל בסוגיות משפטיות העולות לבעלי עסקים ישראלים וזרים בסין, הונג קונג, מקאו ומונגוליה. עיקר ההתמחויות הינן במשפטהמסחרי, קניין רוחני, מקרקעין, חוזים ודיני עבודה.

 

נופר אליאש

בוגרת החוג ללימודי אסיה באוניברסיטת חיפה (2010). עם סיום הלימודים המשיכה לתואר שני בלימודים בין-תרבותיים באוניברסיטת קובה ביפן מטעם מלגת המונבושו (2012). כיום מתגוררת בטוקיו ובין מגוון תפקידיה עובדת כמנהלת החשבונות בשגרירות ישראל ביפן

שושי קגנובסקי

שושי קגנובסקי, מנכ"לית ומייסדת חברת יעוץ ופיתוח עסקי - אלשו בע"מ. www.alsho.com.
עובדת מול שווקי יפן, קוריאה, ויטנאם, סין ומרכז אסיה, מסייעת לייצא טכנולוגיה ישראלית לשווקים בינלאומיים.
בוגרת תואר ראשון בלימודי אסיה ושפה וספרות אנגלית, תואר שני במנהל עסקים בינלאומי (MBA) -התמחות באסיה.

עינת צור

בוגרת לימודי אסיה ומדעי המדינה באוניברסיטת חיפה (2007), אשר הגיעה לראשונה לסין כמדריכת טיולים לקבוצות ישראליות. לאחר שקיבלה מלגת לימודים באוניברסיטה לשפה ותרבות בבייג'ינג (BLCU ), העתיקה לשם את מגוריה. בתום לימודיה הצטרפה עינת לצוות ההקמה של לשכת המסחר הישראלית בבייג'ינג (IsCham Beijing ) וניהלה את פעילות הלשכה במשך שלוש שנים. לכתבה על עינת בעיתונות הסינית: http://www.chinadaily.com.cn/cndy/2011-02/13/content_11997252.ht

יובל נעמן

יובל נעמן
בוגר תואר שני באוניברסיטת חיפה במגמת הודו. הגיע ללמוד בחוג ללימודי אסיה בעקבות עבודתו כמדריך טיולים של קבוצות ישראליות בכל רחבי אסיה ובהודו בפרט ובמסגרת עבודתו כעורך אתר הטיולים www.GoTravel.co.il ובמטרה להכיר טוב יותר את האזורים והתרבות עליהם הוא מדריך וכותב. לימודיו בחוג עוזרים לו לפעול לחינוך המטיילים במזרח להכרות טובה יותר עם המדינות ואנשיהם, לטיילות מכובדת ולייצוג ישראלי הולם יותר במדינות אלה.

זיו קרמר

מנכ"ל חברת נטפים יפן. במקביל ללימודיו בחוג ללימודי אסיה באוניברסיטת חיפה שימש כמנהל טכני של דסק אסיה בחברת נטפים, החברה המובילה בעולם בתחום השקיה בטפטוף וטכנולוגיה חקלאית. עם סיום לימודיו ב-2008 מונה למנכ"ל חברת-הבת של נטפים ביפן ועבר להתגורר בטוקיו. במסגרת עבודתו מנהל צוות מקומי של 20 עובדים ומערך הפצה של 150 סוכנויות בכל רחבי יפן.

יונתן בנטל

בוגר החוג ללימודי אסיה, מגמת סין, ומדעי המדינה באוניברסיטת חיפה (2006). סמנכ"ל חברת התעופה Hainan Airlines בישראל. בעבר, קצין מסחר במחלקה הכלכלית-מסחרית בשגרירות ישראל בסין.  בשנים 2008-2007 למד סינית באוניברסיטת Nankaiבסין במסגרת מלגת לימודים מלאה של משרד החוץ הישראלי לתלמידים מצטיינים, ובשנת 2011 סיים לימודי מנהל עסקים באוניברסיטת Tsinghua SEM-MIT Sloanבבייג'ינג. טרם תפקידו הנוכחי, שימש יונתן במחלקה הקונסולרית בשגרירות, היה כתב קול ישראל ומעריב בבייג'ינג (פרילנסר), והדריך טיולים בסין.

ליאת סוזנה

בוגרת החוג ללימודי אסיה (2007). מאז שנת 2010 מנהלת את האתר העברי של הרדיו הבינלאומי של סין (CRI). במסגרת עבודתה, היא עוסקת בין היתר באיתור ואיסוף תכנים במגוון רחב של נושאים, כגון חדשות, כלכלה, חברה, תרבות ועוד מכלי התקשורת הסיניים ובתרגומם לשפה העברית. בנוסף, היא עוסקת בניהולו השוטף של האתר, ובפרסום ושיווק האתר על-ידי יצירת שיתופי פעולה עם גופים שונים בישראל. 
הרדיו הבינלאומי של סין נוסד בשנת 1941 במטרה לקדם את ההבנה ההדדית והידידות בין העם הסיני לבין עמי העולם. הרדיו משדר ברחבי העולם ביותר מ-40 שפות, ותכניו כוללים ידיעות בנושאי פוליטיקה, חדשות אקטואליה, תרבות, כלכלה, מדע וטכנולוגיה. בנוסף, אתר האינטרנט של הרדיו הבינלאומי של סין (CRI Online) מופיע ב-61 שפות, כשהאתר העברי עלה לראשונה לרשת ב-23 בספטמבר 2009.

מאיה חן

בעלת חברת MultiReach , העוסקת בייעוץ לחברות מזרח אסיאתיות ומסייעת להן באיתור טכנולוגיות ישראליות בתחומי המכשור הרפואי וטכנולוגיה ירוקה. מאיה היא בוגרת המסלול הדו-חוגי לתואר ראשון כלכלה ולימודי אסיה באוניברסיטת חיפה (2005), ותואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת טאמקנג בטאיוואן. הלימודים בטייוואן מומנו באמצעות מלגת לימודים בת שלוש שנים שניתנה ע"י משרד החינוך הטיוואני, וכללו לימודי שפה ולימודי מנהל עסקים בסינית. מאיה השלימה את לימודיה בטייוואן בהצטיינות יתרה.

יואב קדישאי

לאחר סיום לימודיו לתואר ראשון בחוג (2007) עבר להתגורר בשאנגחאי, שם ניהל את המחלקה הכלכלית של הקונסוליה הישראלית. שנים רבות הוא עוקב מקרוב אחר התפתחותה של הרשת הסינית, כותב ונותן הרצאות בנושא, ובימים אלה משלים את כתיבת התזה שלו לתואר השני בחוג, העוסקת בתחום זה. כמו-כן, הוא עוסק בהקמה ולוקליזציה של אתרי אינטרנט לרשת הסינית, אופטימיזציה וקידום אתרים בסין, ופרסום ברשת הסינית.

תומר יחזקאלי

בוגר החוג ללימודי מזרח אסיה (2007), מתגורר בשנגחאי מאז סיום לימודיו. עסק בניהול המחלקה הכלכלית של הקונסוליה הישראלית בשאנגחאי. כיום הוא שותף בחברת Limpid , המספקת שירותי תרגום סינית וניהול פרויקטים בתחום האינטרנט בסין: הקמת אתרים, ניהול תכנים בסינית ושיווק ברשת האינטרנט הסינית.

יובל גרזון

בוגר החוג ללימודי אסיה באוניברסיטת חיפה (2008). לאחר סיום לימודיו בארץ זכה במלגת משרד החינוך הסיני, והמשיך בלימודי סינית ב- Normal Universityבקונמינג, סין, במשך שנה-וחצי. יובל מתגורר כיום בקונמניג שבחבל יונאן, ועוסק בתחום האגרו-ביזנס. במסגרת החברה בה הוא עובד, הוא אחראי על פיתוח דרום מערב סין, אזור בו הממשלה הסינית משקיעה משאבים רבים בתחום החקלאות. הוא פועל לקדם פרויקטים חקלאיים המבוססים על אינטגרציה של חקלאות סינית מסורתית עם טכנולוגיות ישראליות מודרניות, ובשלב זה מייצג שתי חברות, האחת ישראלית והשנייה סינו-ישראלית. בנוסף, יובל משמש כנציג לשכת המסחר הישראלית (בייג'ינג) בחבל יונאן.

לב אוצ'יטל

בוגר המחזור הראשון של החוג ללימודי אסיה באוניברסיטת חיפה (2005). במסגרת לימודי תואר שני בתרגום, באוניברסיטת HERIOT WATT, סקוטלנד, כתב עבודת תזה העוסקת בתרגום חוזים משפות זרות לסינית, ולהיפך. כיום הוא עובד באופן עצמאי כיועץ לחברות בנושא התרבות הסינית ועוסק בתרגום בשפות אנגלית, רוסית וסינית.

צחר בר

בוגר המחזור הראשון של החוג ללימודי אסיה (2005). מתגורר בהונג-קונג מאז סיום לימודיו. במסגרת עבודתו הקים בהונג-קונג מספר סניפים עבור חברות ישראליות. כיום עוסק בסחר יהלומים בסין ובדרום מזרח אסיה.

זוהר מרום

בוגרת המחזור הראשון של החוג ללימודי אסיה (2005). מתגוררת בהונג-קונג מאז סיום לימודיה. מנהלת סניף של חברת "אמסלם טורס" בהונג-קונג אותו הקימה. הסניף נמצא בתהליך התרחבות ומעסיק עובדים ישראלים וסינים.

סופיה ברזנסקי

בימים אלה צפויה לסיים לימודי תואר שני בחוג. בארבע השנים האחרונות שמשה כרכזת החינוך במוזיאון טיקוטין לאומנות יפן אשר בחיפה. כיום, סופיה מנכ"ל לשכת מסחר ואגודת ידידות ישראל-יפן.

מרים ירון

בוגרת החוג ללימודי אסיה (2006). למדה סינית במשך שנה באוניברסיטתNTNU  שבטייפה במסגרת מלגת לימודים מנציגות טאיוואן בישראל. מנהלת מכירות ופיתוח עסקי בפורייה מערכות בדגש על השוק הסיני, אך גם באסיה כולה ( יפן, קוריאה, סינגפור, טאיוואן). במסגרת תפקיד זה אחראית על בניית האסטרטגיה של החברה לחדירה לשוק הסיני, מציאת שותפים עסקיים ומפיצים, התאמת מוצרי החברה לשוק החינוך הסיני ועוד. חברת פורייה מייצרת מעבדות למידה ממוחשבות ללימודי מדעים בגנים ובתי ספר ומוכרת ליותר מ-60 מדינות בעולם.  

מיכאל ליאגין

בוגר המחזור הראשון של החוג ללימודי אסיה (2005) במסלול דו-חוגי עם מדעי המדינה. עם סיום הלימודים בארץ המשיך את לימודיו באוניברסיטת NTNU  שבטייפה,  במסגרת מלגת לימודים לשלוש שנים מטעם נציגות טייוואן בישראל. הלימודים כללו לימודי שפה במשך שנה ולימודי תואר שני במנהל עסקים. מיכאל סיים את התוכנית בהצטיינות, וכיום משמש כמנהל מכירות אזורי בחברת Viora , המתמחה בפיתוח ערוצי שיווק ומכירה של ציוד אסתטי רפואי בשווקי מזרח אסיה.

פני גורביץ'

בוגרת החוג ללימודי אסיה (2010). מתגוררת כיום בבייג'ינג ומנהלת את לשכת המסחר הישראלית בעיר (IsCham Beijing). במסגרת עבודתה אחראית על הפעילות השוטפת של הלשכה, הכוללת ארגון וניהול סמינרים ואירועים עסקיים, ניהול הקשרים עם הגורמים הרשמיים הסינים והישראלים ועבודה בשיתוף עם לשכות מסחר אחרות בסין.

מיכל זרנקין

בוגרת החוג ללימודי אסיה באוניברסיטת חיפה (2008). בתום לימודי התואר הראשון, המשיכה את לימודי השפה הסינית באוניברסיטת יונאן בקון מינג. בתום שנת לימודים בסין חזרה לישראל ועבדה כמפתחת שוק ומנהלת לקוחות באסיה (סין, טאיוון, הונג קונג, סינגפור ותאילנד) בחברת מור יהלומים. כיום עובדת בתור מנהלת פרוייקטים ותיקי לקוחות בחברת קומפס פתרונות אינטרנט המספקת שירותי שיווק באינטרנט לחברות בארצות הברית 
"לימודיי בחוג ושנת הלימודים בסין הקנו לי כלים מעולים להבין ולהתחבר לסין ולתרבותה ובכך לשלב את מיומנויותי בתחום בחיי
המקצועיים והחברתיים כאחד." 

אבנר זיו

בוגר החוג ללימודי אסיה באוניברסיטת חיפה (2008). בתום לימודי התואר הראשון, המשיך את לימודי השפה הסינית ב Yunan Normal University אשר בקון-מינג, יונאן. בתום שנת לימודים בסין חזר לישראל ועבד בתור מנהל קשרי לקוחות עם השוק הסיני ב'eToro', חברה למסחר במט"ח באינטרנט. לאחר מכן עבד ב - BetFred, חברה למשחקים באינטרנט בתור מנהל מחלקת מכירות בגיברלטר, בריטניה. כאשר בין היתר ניהל קמפיינים פרסומיים ושיווקיים בסינית, לקהל יעד סיני המתגורר במערב אירופה וצפון אמריקה. כיום עובד כמנהל שיווק וקשרי לקוחות בחברת SafeCharge המספקת פתרונות סליקה באינטרנט. במסגרת עבודתו מספק מענה לצורכיהם המיוחדים של הלקוחות הסיניים.

יונתן גבירץ

בוגר החוג ללימודי אסיה (2009). עם סיום הלימודים בארץ, המשיך את לימודי הסינית ב-Normal University בקונמינג, בירת מחוז יונאן בסין. כיום הוא מתגורר בשנג'ן ומנהל את פעילותה בסין של חברת Playfect, מתחום המוצרים הנלווים למשחקי וידאו. במסגרת עבודתו, יהונתן מנהל צוות מקומי המונה כ-15 עובדים ועובד מול ספקים מקומיים.

אבישי בר-מגן

בוגר החוג ללימודי אסיה באוניברסיטת חיפה (2008). בתום לימודי התואר הראשון, המשיך במסגרת מלגת נציגות טאיוואן בישראל, ללימודי תואר שני בלימודי סין, באוניברסיטת צ'נגצ'י בטייפה. כיום עובד כעוזר הנספח המסחרי בטאיוואן, במסגרת עבודתו עוסק בעידוד ובסיוע ליצוא ישראלי לטאיוואן.

אורן בר-אילן

בוגר החוג ללימודי אסיה באוניברסיטת חיפה (2008). עם סיום לימודיו בארץ, המשיך אורן את לימודי הסינית במשך שנה-וחצי בסין והתמקד בעיקר בסינית מדוברת. כיום הוא עובד בחברת סחר בנעלי נשים, הממוקמת בעיר גואנג-ג'ואו, שבמחוז גואנגדונג בדרום סין.

הראל בר

בוגר החוג ללימודי אסיה (2010). עם סיום לימודיו עבד במשך כשנה במחלקת הביטחון בשגרירות ישראל בבייג'ינג, שם ניהל צוות של עובדים מקומיים. בזכות היכרותו עם השפה הסינית ואורחות החיים במדינה, הראל השתלב גם בניהול הקשרים השוטפים בין בעלי תפקידים בשגרירות לגורמים המקומיים.

רוני קדם

 בוגרת החוג ללימודי אסיה (2008). המשיכה בלימודי השפה הסינית כשנה וחצי נוספות ב-Yunnan Normal University שבקונמינג. עובדת כיום בקונסוליה הכללית של ישראל בגואנג-ג'ואו בתחום הקונסולרי, האדמיניסטרטיבי והנהלת החשבונות.

ניר רווה

בוגר החוג ללימודי אסיה (2006). בשנים 2007 -2010 עבד בסין בתחומי התוכנה והייצור, וכיום עובד בחברת iMDsoft מתחום התוכנה הרפואית. במסגרת עבודתו ניר מוביל את פעילות החברה בשוק הסיני, ועתיד לעבור להתגורר בעיר צ'ונגצינג.

יערה שרון

סיימה את לימודיה בחוג בשנת 2007. עובדת במחלקה לתרבות של שגרירות ישראל סין. במסגרת עבודתה אחראית על חשיפת הקהל הסיני לאומנות והתרבות הישראליים בכלל ובפרט בתחומי אומנות הבמה, אומנות פלסטית וספרות.

מבזקים


מערכות הלימודים לשנה"ל תשפ"א הועלו לאתר החוג תחת מידע לסטודנט
שומעים חופשיים שמעוניינים להרשם לקורסים ולקבל גישה לזום, יש לפנות למחלקת הרשמה בלבד 04-8240111


הנחיות פרטניות על אופן הרישום לקורסים בתכנית עסקים באסיה, נשלחו אליכם במערכת ההודעות
אנא עיונכם.

שנה טובה לכולם